Prasowanie śmieci niepołomice

Prasowanie odpadów

Prasowanie śmieci postuluje zastosowania nadzwyczajnych urządzeń, jakimi są prasy do odpadów komunalnych. Umożliwiają one zredukowanie pojemności śmieci nawet do 75%. W ten sposób nie tylko troszczymy się o środowisko naturalne, ale również zmniejszamy wydatki wywozu śmieci. Zamontowanie urządzenia nie postuluje obszernej nawierzchni. Jest ono względnie nieduże, co poprawia komfort korzystania. Do obsługi prasy nie trzeba mieć specjalistycznych uprawomocnień. Jest to czynność nadzwyczaj prosta a w dodatku intuicyjna. Prasowanie odpadów nie wymaga kolosalnego nakładu siły. 
Obsługa jest niebywale banalna. Wystarczy podstawić kontener ze odpadami do prasy. Dzisiejszy mechanizm podnosi pojemnik delikatnie do góry, tak żeby uniknąć obciążenia kół. Przedłuża to żywotność kontenerów na odpadki. Ponadto prasa poręcza czystość a także ład w miejscu pracy. Po sprasowaniu odpadów możemy napełnić pojemnik ponownie i ponowić proces. 
Takie urządzenia użytkowane są zazwyczaj w miejscach użyteczności publicznej (m.in. gałąź hotelarska, gastronomiczna), gdzie ilość śmieci jest bardzo duża.