Naczepa kolbuszowa

Naczepy do ciężarówek

W latach 90 oferta naczep była o dużo uboższa niż jest to obecnie. Z biegiem czasu, widząc jak efektywnie rozrasta się sektor transportowy, producenci rozpoczęli planować coraz nowsze i specjalistyczne sprzęty, dzięki jakim jest możliwość transportu każdego rodzaju ekwipunków. 
W współczesnych czasach jest bardzo gigantyczny wachlarz możliwości, dlatego, że naczepa gra istotną funkcję, w przedsiębiorstwach świadczących usługi transportowe. Sektor ten, rozwijał się tak bardzo, iż na ulicach spotkać da się naczepy najbardziej topowe, takie jak: chłodnie do mrożonek, skrzyniowe do materiałów sypkich, tzw. „firanki” do towarów ulokowanych na paletach, beczki do przewozu płynów, bądź silosy do towarów spożywczych. istnieją też naczepy specjalne, do przewozu płyt szkła, kończąc na takich, które są w stanie przetransportować ekwipunki ponadnormatywne. W Szwecji da się także spotkać komplety drogowe, składające się z podwójnych naczep, a jeszcze dłuższe, innymi słowy tak zwane „road trains” w oddalonej od nas Australii, które liczą od kilku do nawet kilkunastu zjednoczonych ze sobą.
Jak widać, oferta w dzisiejszych czasach jest niezwykle wieloraka, tak żeby każda firma transportowa, zdołała odpowiednio dostosować się do oczekiwań kontrahenta.